search

Řeší eNeschopenky pro nemocnice

jihlavske-listy-napsali-o-nas-320x180.jpg

vloženo: 20.9.2019, 09.14

V Nemocnici Jihlava deklaroval dodavatel informačního systému, že podporovat eNeschopenky nebude.

Problematika elektronických neschopenek se dostala také na minulé vysočinské zastupitelstvo.

Od 1. ledna budou totiž muset všichni zdravotníci vystavovat svým pacientům doklady o dočasné pracovní neschopnosti pouze v elektronické podobě. Jestli jsou na tuto změnu připravena všechna zdravotnická zařízení zřizovaná krajem se otázal opoziční krajský zastupitel a poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL). Ocenil, že eNeschopenku v současné době již testuje nemocnice v Pelhřimově.

„Chtěl bych se zeptat obecně na technickou připravenost nemocničních IT systémů na eNeschopenku, jsme toto schopni připravit do konce roku?“ vznesl svůj dotaz na zastupitelstvu Kaňkovský. Upozornil, že hovořil s některými pracovníky, již zodpovídají za nemocniční IT, kteří mu řekli, že mají z eNeschopnek obavy.

Odpověď k otázce připravenosti předal hejtman kraje Jiří Běhounek (za ČSSD) vedoucímu krajského odboru informatiky Petru Pavlincovi. Ten lidoveckému zastupiteli potvrdil, že úplně bezproblémové to nebude. „Největší problém čekáme v nemocnici Jihlava, kde dodavatel systému deklaroval, že nebude podporovat eNeschopenku. V současné situaci řešíme další postup,“ vyjádřil se Pavlinec.
Doplnil, že v obdobném případě bude možné eNeschopenky pořizovat také přes aplikaci České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). „Ale bude to nešikovné a zdlouhavé,“ podotkl Pavlinec.

Podle náměstka vysočinského hejtmana Vladimíra Novotného (ČSSD) chystá kraj na podzim novou zakázku na nemocniční informační systémy, kde má být v podmínkách mimo jiné ukotven také požadavek na podporu eNeschopenek.

Zdroj: Jihlavské listy | 20.9.2019 | Rubrika: Publicistika | Strana: 21 | Autor: Pavel Bajer