search

Žďárská charita představí svá pracoviště a poskytované služby v Poslanecké sněmovně

charita_ZR.jpg

vloženo: 29.11.2018, 14.16

Praha – Oblastní charita Žďár nad Sázavou v letošním roce slaví čtvrtstoletí svého působení ve Žďáře nad Sázavou a okolních městech a obcích. Svá jednotlivá pracoviště a poskytované služby představí také ve Sněmovně v rámci výstavy, kterou pořádá a záštitu nad ní převzal poslanec Vít Kaňkovský /KDU-ČSL/.

V pondělí 3. prosince zavítají na pozvání poslance Kaňkovského do Poslanecké sněmovny klienti a zaměstnanci Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Čeká je zde nejprve prohlídka budov dolní komory Parlamentu ČR a následně společně
ve 14:30 hod. slavnostně zahájí výstavu „25 let s Vámi“, prezentující žďárská charitní zařízení.

Žďárská charita má za 25 let své existence nezastupitelné místo ve spektru sociálních služeb poskytovaných v okrese Žďáru nad Sázavou. Poslanec Kaňkovský je rád, že v rámci výstavy budou moci představit škálu svých služeb, kterými přispívají ke zmirňování těžkých situací a bolestí lidí, také všem poslancům. „Je zřejmé, že o sociální služby typu stacionáře nebo mobilní hospicová péče a další je mezi lidmi čím dál větší zájem. A je třeba, abychom na toto pamatovali z dlouhodobého hlediska i při projednávání zákonných norem týkajících se sociální, ale i zdravotní oblasti,“ upozorňuje Vít Kaňkovský v souvislosti se zvyšující se poptávku po těchto službách. „Osobně mám velký obdiv k pracovníkům v sociálních službách. Zároveň si uvědomuji že práce sociálních pracovníků, ale i zdravotníků v sociálních službách je jak finančně, tak společensky stále nedostatečně oceněna,“ dodal poslanec Kaňkovský, který doufá, že výstava také přispěje k širší informovanosti kolegů, kteří se primárně sociální politice ve Sněmovně nevěnují.

V rámci vernisáže, které se zúčastní také zástupce radnice ve Žďáru nad Sázavou místostarosta Ing. Josef Klement, vystoupí s krátkým pěveckým programem klienti žďárské oblastní charity. Výstava ve Sněmovně potrvá do 14. prosince.