search

Jsem rád za stipendia pro mediky

12-1_11.jpg

vloženo: 11.3.2020, 12.12

Před čtyřmi lety jsem tehdejšímu vedení našeho kraje (ČSSD s podporou KSČM) navrhl, aby zřídilo institut stipendií pro studenty medicíny. Chtěl jsem motivovat budoucí lékaře, aby po promoci nastoupili do nemocnic na Vysočině, a ne do zahraničí nebo do velkých měst. Už tehdy se totiž zvlášť v našem venkovském kraji začal projevovat nedostatek lékařů.

Odpovědí mi byl úsměšek na tvářích krajských radních. Zřejmě si řekli: „Co nám to ta opozice zase vymýšlí.“ A ejhle, po volbách 2016 neuplynul ani půlrok a nové vedení kraje (nicméně zdravotnictví zůstalo v barvách ČSSD) motivační stipendia pro mediky zavedlo. Udělalo tak s velkou slávou a během uplynulých tří let se za to i opakovaně pochválilo.
Když dáte konstruktivní návrh a někdo jej odmítne, aby si ho pak vzal za vlastní, může vás to naštvat. Já to ale beru s nadhledem a nejsem naštvaný, zvlášť když se tu podobná věc nestala poprvé. Naopak mám radost, že se nápad z dílny KDU-ČSL ujal a že za tři roky fungování stipendií už týmy důležitých oddělení vysočinských nemocnic rozšířila řada mladých lékařů.
Ať už letošní krajské volby dopadnou jakkoli, budu rád, když se po nich nebude řešit, KDO návrh dává, ale CO navrhuje. A budu rád, když se nové vedení kraje nebude tvářit, že ho opozice otravuje, ale uzná, že občas se opozici vyplatí naslouchat.

MUDr. Vít Kaňkovský, poslanec a zastupitel kraje (KDU-ČSL)

 

Zdroj: Noviny_Kraje_Vys.cz | únor 2020