search

Návštěva Domova pro seniory Telč a jihlavských Stříbrných Teras

DSC_0262.JPG

vloženo: 11.4.2019, 22.30

Dnešní poslanecký den na Jihlavsku jsem věnoval návštěvě Domova pro seniory Telč, kam mne doprovodil místostarosta Telče Pavel Komín, a který se ze současných prostor bude v dohledné době stěhovat do nového objektu, který se právě dokončuje. 

Čekalo mne zde milé setkání s klienty, za kterými přišly děti z místní mateřské školky, které za seniory pravidelně docházejí a spolupracují vzájemně v rámci ergoterapií. Dnešní návštěvu děti věnovaly výrobě velikonoční dekorace. Toto generační propojení jsem již viděl v některých zařízeních pro seniory na Vysočině a považuji je za velmi přínosné jak pro seniory, tak pro děti. Paní ředitelka Marika Krejčí mne provedla domovem a diskutovali jsme společně současnou situaci financování sociálních služeb, kdy je velmi alarmující situace z dlouhodobého hlediska, protože chybí jasný plán financování těchto služeb. Toto téma jsem nedávno také otevřel na jednání Sněmovny.
Stejné téma jsem diskutoval i při další návštěvě v rámci dne s ředitelem jihlavského domova pro seniory Stříbrné Terasy Jiřím Vondráčkem a personálem domova - zdravotními sestrami a pečovatelkami.
Obě setkání pro mne byla velmi podnětná a ve Sněmovně budu dál bojovat za navýšení peněz do sociálních služeb a narovnání platů zdravotních sester v nemocnicích a sociálních službách, protože výhled do budoucna, kdy se dožíváme stále vyššího věku, ale bohužel v nemoci, která s sebou nese zvýšenou potřebu zdravotní a sociální péče, je z pohledu financování alarmující.

Vít Kaňkovský