search

Vít Kaňkovský (KDU-ČSL): Nevzdávejme to, naděje trvá

vloženo: 28.1.2018, 18.25

V sobotu si Česká republika zvolila prezidenta na další pětilté období. V historicky druhé přímé volbě zvítězil stávající prezident Miloš Zeman. Vít Kaňkovský, podporovatel protikandidáta Jiřího Drahoše, však vidí, i přes porážku, jistou naději.

 

"Vítězství Miloše Zemana respektuji, byť se přiznám, že mne nepotěšilo. Kdyby šlo o sportovní soutěž, tak bych panu prezidentovi pogratuloval, jak se v podobných případech sluší, v tomto případě to ale udělat nemohu, považoval bych to za pokrytecké. Tím důvodem není to, že bych mu vítězství nepřál či jej neuznal, ale proto, že mi vadí nepravdivé či zavádějící výroky od něj osobně či ze strany jeho týmu v směrem k protikandidátovi profesoru Drahošovi. Naopak si moje ocenění zasluhuje Jiří Drahoš za to, že dokázal slušnou kampaní přesvědčit více než 2 miliony voličů, aby mu dali svůj hlas. Velmi si vážím také přístupu jeho konkurentů z 1.kola, kteří mu nezištně a s velkým nasazením pomohli ve 2.kole, ať už se jedná o Marka Hilšera, Pavla Fischera či Michala Horáčka." uvedl po skončení voleb Vít Kaňkovský. 

"Nechci hodnotit, co udělal který kandidát ve volební kampani dobře či špatně. Ale velmi mne potěšilo povolební vyjádření pana profesora Drahoše, které bylo optimistické nikoliv zatrpklé či jízlivé. Pan profesor se rozhodl dál působit ve veřejném životě, nikam neutíká a to je moc dobře," ocenil Drahošovo vyjádření Kaňkovský a dodal: "Nevzdávejme to, naděje trvá, jedeme dál!"

Vít Kaňkovský také vyjádřil přání, aby lidé do budoucna nebyli jen konzumenti informací, které jim jsou předkládány či vnucovány, ale aby se je také snažili více ověřovat z více zdrojů. "Jen tak je možné si udělat o věcech svůj vlastní názor a nenechat se ovlivnit informacemi, které jsou smyšlené či tendenčně upravené," dodal Kaňkovský.