search

Vít Kaňkovský po jednání Ústředního krizového štábu: Chceme více zapojit české firmy a být tak méně závislí na dodávkách z Číny

Kankovsky_potret_z_akce.JPG

vloženo: 3.4.2020, 16.29

Lidovecký poslanec Vít Kaňkovský byl ve středu 1. dubna jmenován členem Ústředního krizového štábu. Do činnosti štábu se zapojil tentýž den prostřednictvím videokonference.  „Na prvním jednání jsem za KDU-ČSL podal podnět k většímu zapojení českých firem do dodávek ochranných pomůcek pro zdravotnictví, sociální služby a další potřebné segmenty kritické infrastruktury státu. Máme kontakty od řady firem, které jsou schopné okamžitě dodávat potřebné pomůcky jako respirátory FFP3, ochranné masky, odběrové sety pro vyšetření COVID 19 atd. Považujeme za nesmírně důležité kapacity českých dodavatelů využít,“ sdělil po jednání Kaňkovský.

ÚKŠ dále jednal o systému dodávek ochranných pomůcek, přičemž této problematice se detailně věnuje samostatná pracovní komise krizového štábu. Vít Kaňkovský vznesl podnět směrem k Ministerstvu zdravotnictví a Ministerstvu zahraničí, aby urychleně jednalo ohledně zajištění dodávek léku Remdesivir pro potřeby českých pacientů s těžkým průběhem nákazy koronavirem COVID 19. „Považuji za velmi důležité, aby Česká republika využila i svých odborných kontaktů na firmu Gilead, aby alespoň v určitém množství byl lék Remdesivir pro české pacienty zajištěn v co nejkratší době. Zároveň je nutné, aby Ministerstvo zdravotnictví připravilo urychleně metodický pokyn pro zdravotnická zařízení, která léčí pacienty s COVID 19 v těžkém stavu, jak mají postupovat, aby Remdesivir pro indikovaného pacienta zajistili bez zbytečných průtahů."

Kaňkovský otevřel na jednání také problematiku ochrany seniorů v pobytových zařízeních sociálních služeb včetně instruktáží nakládání s ochrannými pomůckami pro personál. Tomuto tématu se bude dále věnovat.

Další jednání Ústředního krizového štábu je plánováno na příští středu 8. dubna. Průběžně však probíhají konzultace a práce štábu v pracovních komisích a v řešení konkrétních podnětů, které členové štábu dostávají od veřejnosti.

Zdroj: KDU-ČSL | 3.4.2020 | Tisková zpráva