search

Návštěva Moravských Budějovic a Jemnice

vloženo: 18.5.2016, 12.56

Nedostatek zdravotnického personálu i financování sociální péče, to jsou témata, která lékaře a vysočinského poslance Víta Kaňkovského (KDU-ČSL) provázela ve středu 18.5. při jeho návštěvě Moravských Budějovic a Jemnice.

Ve středu si v doprovodu zastupitele Petra Žáka prohlédl Domov sv. Antonína v Moravských Budějovicích, který má kapacitu 80 lůžek a jehož zřizovatelem jsou boromejky. Poskytuje bydlení pro seniory a zdravotně postižené a také odlehčovací služby. Poslanec hovořil s jeho ředitelem Ladislavem Chloupkem a na následné besedě s obyvateli a zaměstnanci domova se vyjadřoval hlavně k nedostatku zdravotnického personálu, dalšímu vzdělávání lékařů nebo financování sociální péče. „Nedostatek lékařů a sester je ještě důležitější věcí než vybavení nemocnic supermoderními přístroji. Stipendia pro mediky a další formy motivace pro zdravotníky musíme hledat na všech úrovních,“ domnívá se poslanec, který s ředitelem probral i plánované investiční akce za podpory dotací státu.

Téma nedostatku lékařů provázelo MUDr. Kaňkovského i při návštěvě starosty a místostarosty Jemnice Miloslava Nevěčného a Petra Novotného. Oba zástupci města vidí jako problém hledání náhrad za praktické lékaře a zubaře, kteří se blíží k odchodu do důchodu. V diskusi se dále zástupci jemnické samosprávy dotazovali na současně projednávané zákony ve Sněmovně, které se dotýkají života a hospodaření obcí.