search

Financování sociálních služeb

TR_Charita_spolecne.JPG

vloženo: 19.2.2021, 12.08

O financování tolik potřebných sociálních služeb, systému financování a jejich dostupnosti nejen v Kraji Vysočina jsem v tomto týdnu hovořil při návštěvě Oblastní charity Třebíč s jejím ředitelem Mgr. Petrem Jaškem.
 

Šíře, pestrost poskytovaných sociálních služeb a především jejich dostupnost je podmíněna jejich financováním, na kterém se musí dle mého názoru také podílet stát, kraj, ale i jednotlivé obce. Především péče v domácím prostředí - pokud je to po zdravotní stránce pacienta možné - je prokazatelně nejen levnější než v nemocnicích, ale také přínosné z hlediska psychiky pacienta.

S kolegy z KDU-ČSL jsme ve Sněmovně opakovaně navrhovali pro loňský i letošní rok navýšení peněz do sociálních služeb, bohužel současná vláda opakovaně návrh nepodpořila. Pro tento rok tak v Kraji Vysočina chybí 180 mil. Kč.

Jsme připraveni se zasadit jak na půdě sněmovního Výboru pro sociální politiku, tak na plénu Sněmovny za spravedlivé financování sociálních služeb v ČR, protože senioři, zdravotně postižení a jejich rodiny tuto péči nutně potřebují.

Vít Kaňkovský 

 

Mgr. petr Jašek, ředitel Oblastní charity Třebíč