search

Zaryté myšlenky žáků třešťské školy jsou k vidění v Praze

maldi_vytvarnici_ZUS_Trest.jpg

vloženo: 17.6.2016, 20.08

Třešť/Praha - V Poslanecké sněmovně se v pondělí 13. června uskutečnila vernisáž obrazů žáků třešťské základní umělecké školy. Nad výstavou převzal záštitu poslanec Vít Kaňkovský /KDU-ČSL/.

Pondělní odpoledne patřilo v Atriu Poslanecké sněmovny slavnostnímu zahájení výstavy nazvané „Zarytá myšlenka“, linorytům, které vytvořili žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Třešť. Tito se také sami ujali instalace svých děl.

Účastníky vernisáže přivítal poslanec Vít Kaňkovský, který společně s paní ředitelkou školy Lenkou Brázdovou a starostou města Třešť Vladislavem Hynkem ocenili díla mladých umělců. Padla také pochvalná slova na adresu mladých výtvarníků, kteří jsou dokladem toho, že mladá generace nežije jen v zajetí internetu či mobilů, jak jsme často přesvědčeni, ale dokáže věnovat volný čas rozvoji svého výtvarného talentu. Slovo na vernisáži dostali také samotní tvůrci linorytů, kteří vysvětlili přítomným, jak vznikala jejich jednotlivá díla, jaké myšlenky vedly jejich rydla a vryly se do obrazů. Skvělou atmosféru vernisáže podtrhli svým dokonalým zpěvem žáci pěveckého oddělení třešťské školy.

Vernisáž si nenechali ujít významné osobnosti nejen z Vysočiny jako podnikatel Josef Podzimek, senátor Miloš Vystrčil, poslanec Ivan Gabal, místopředseda představenstva Vývoje Třešť Vítězslav Šalanda, náměstek ředitele Národního muzea Michal Stehlík a mnoho dalších.

Výstava potrvá v Poslanecké sněmovně do 24. června a vystavená díla si je možné v průběhu výstavy také zakoupit. Některé linoryty již během slavnostního zahájení našly své nové majitele.