search

Odmítáme spolupráci s KSČM a SPD. Vláda vedená Babišem je nepřijatelná

jihlavske-listy-napsali-o-nas-320x180.jpg

vloženo: 1.10.2021, 22.20

Na dotazy Jihlavských listů odpovídá lídr kandidátky SPOLU Vít Kaňkovský.
 

PRIORITA
Zásadním problémem Vysočiny je kritický nedostatek zubařů, praktických dětských lékařů i dalších zdravotníků. Sehnat zubaře na Vysočině se takřka rovná zázraku. Za koalici Spolu prosazujeme pro řešení nedostatku zubařů mnohem výraznější finanční zvýhodnění od zdravotních pojišťoven pro mladé lékaře, kteří budou ochotni opustit větší města a jít pracovat na venkov.
Není možné, aby od tohoto problému dávaly zdravotní pojišťovny ruce pryč a lidé z Vysočiny museli jezdit za stomatologickou péčí do Brna či do Prahy. Podpoříme také společné praxe 3-5 lékařů na jednom místě, protože v takovém případě si společně mnohem jednodušeji pořídí nejmodernější vybavení, které budou používat společně – např. zubní CT přístroj, zubní laboratoř apod.
Již některé takové společné praxe existují a pro mladé lékaře je velmi důležité, že mohou aplikovat moderní stomatologické postupy a je to výhoda také pro pacienty.

DUKOVANY
Naše koalice Spolu podporuje co nejrychlejší dostavbu nového bloku v Dukovanech, ale bezpečnostní hledisko je při procesu výstavby zásadní. Nelze dopustit, aby bezpečnost České republiky byla ohrožena účastí mocností, které jednoznačně bezpečnostním rizikem jsou, což je v současné době Čína a Rusko.

S KÝM NE?
Dlouhodobě odmítáme spolupráci s KSČM a SPD či jinými extrémistickými subjekty, stejně jako je pro nás nepřijatelná vláda vedená A. Babišem.

KDY ODSTOUPIT?
Považuji za správné, aby politik odstoupil z funkce, pokud je na něj podána obžaloba pro trestný čin nebo i v případě trestního stíhání pro závažný trestný čin. V takovém případě bych z pozice poslance určitě odstoupil.
 

Zdroj: Jihlavské listy | 1.10.2021 | Strana: 10