search

Řešit chci kritický nedostatek zubařů a dětských lékařů

12-1_11.jpg

vloženo: 1.10.2021, 08.00

VYSOČINA (red) – Lídrem kandidátky koalice SPOLU na Vysočině je lékař a poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL). Právě s ním jsme si povídali především o koaliční kandidátce, kterou na Vysočině vede.

Pane doktore, jak byste nám představil kandidátku SPOLU na Vysočině jako její lídr?

Mám velkou radost, jak silnou a rozmanitou kandidátku se nám podařilo sestavit. Už jen to, že v prvé pětce figurují tři ženy, považuji za moc důležité. Tím spíš, že naše kandidátky jsou vyzrálými osobnostmi a jsou úspěšné ve svých profesích, ať už jde o naši dvojku, kterou je velmi ceněná advokátka a mediátorka Eva Decroix, trojku kandidátky, jíž je velmi vyhledávaná dětská praktická lékařka Romana Bělohlávková či o nesmírně agilní a šikovnou starostku Větrného Jeníkova Martinu Lisovou na pátém místě. A tuto silnou ženskou trojici doplňují v první pětce dva muži, kromě mě jako lídra zde lze nalézt také úspěšného místostarostu Havlíčkova Brodu Zbyňka Stejskala.
Občas zaslechnu ve svém okolí povzdechy některých tradičních voličů jedné ze stran koalice SPOLU, že tuto trojkoalici zatím úplně nepřijali. Například někteří lidovečtí, tedy vaši voliči, mají obavy, aby v koalici SPOLU byly nadále chráněny tradiční lidovecké hodnoty.

Nemáte obavy, že v koalici SPOLU ztratíte třeba právě lidovecké hlasy?

Pevně věřím, že lidovecké ani jiné hlasy ODS či TOP 09 koalice SPOLU neztratí, naopak věříme, že získáme nové hlasy, i když o některých pochybnostech lidí vím. Pokud jde o lidovce, ubezpečuji voliče, že právě KDU-ČSL při jednání o společném programu velmi důrazně bojovala za to, aby zásadní hodnoty, které lidovci tradičně prosazují, byly i v rámci koalice nadále chráněny. A za sebe, i za další kandidáty KDU-ČSL na kandidátce SPOLU mohu garantovat, že ochranu života, rodiny i další důležité hodnoty budeme nadále důsledně hájit. Je to zásadní bod křesťanskodemokratické politiky, který rozhodně v rámci koalice neopustíme.

A nebojíte se, že někteří tradiční voliči středopravých stran se přesunou k novým či více dravým politickým subjektům?

Nálady voličů jsou vrtkavé, to je třeba si připustit. Pevně ale věřím, že se většina lidí, kterým záleží na tom, aby ve Sněmovně byly chráněny zájmy rodin, seniorů, lidí se zdravotním handicapem a podobně, se nenechají ošálit líbivými sliby a hesly některých stran a hnutí. Víte, nedovedu si představit, že by člověk, kterému záleží na tom, aby u nás byla chráněna rodina či pro řadu lidí důležité křesťanské hodnoty, podlehne líbivým heslům politických subjektů, které jedním dechem tvrdí, jak hájí rodinu a tradiční hodnoty a druhým dechem na náměstích vykřikují nenávistná hesla a šíří mezi lidmi strach a zlobu.

Rozhodl jste se obhajovat mandát poslance, na co chcete v případě zvolení navázat?

Mojí doménou byla a je zdravotní a sociální problematika. Jako svůj zásadní úkol vidím navázat na svoji poslaneckou aktivitu pro zlepšení podmínek zdravotně postižených a seniorů. A jako naprosto klíčové pro občany shledávám řešit kritický nedostatek zubařů, dětských lékařů a zdravotního personálu v nemocnicích. To jsou problémy, o kterých se mnou lidé nejčastěji hovoří.
 

Zdroj: Horácké noviny | 30.9.2021 | Strana: 5