search

Vít Kaňkovský (KDU-ČSL): Lidovci vždy podporovali navýšení důchodů. S pozměňovacími návrhy jsme přišli už v roce 2018

ct_Kankovsky.JPG

vloženo: 16.7.2021, 10.20

Růst penzí: nutnost, nebo předvolební tahák? Jak se od ledna příštího roku zvýší důchody, bude jasné nejdříve 30. července. To se bude ve Sněmovně konat mimořádná schůze, na které chce menšinová vláda prosadit svůj návrh, aby se důchody zvedly kromě zákonné valorizace o dalších 300 korun. Ve Sněmovně se sešla ale i další pozměňovací návrhy. Například KDU-ČSL chce snížit důchody. komunistickým pohlavárům. Hostem středeční 90’ ČT24 byl lidovecký poslanec Vít Kaňkovský.

 

„Zcela jistě podporujeme zákonnou valorizaci. To si myslím, že je naprosto samozřejmé. Skutečně spotřební ceny vzrostly. Co se týká  navýšení o dalších 300 korun, to je mnohem složitější otázka. KDU-ČSL vždy byla ta, která v minulé vládě podporovala navyšování důchodů. Společně s ČSSD jsme bojovali s tehdejším ministrem financí Andrejem Babišem a přemlouvali ho. Ale to jsme byli tenkrát v dobré ekonomické situaci,“ uvedl lidovecký poslanec Vít Kaňkovský.

„Například zkrácení nutné doby pojištění pro vstup do důchodu z 35 na 25 let jsme navrhovali už v roce 2018. Myslím si, že k nějaké dohodě určitě dospějeme, a to i z toho důvodu, že jsou volby,“ doplnil Kaňkovský.

Více zde

Zdroj: ČT24.cz | 15.7.2021